Az 5 állomásból álló Felhőcsikó és a 15 Öko-lovag nevű önkéntes pályázat második állomását a szentesi Közösségi Térben rendezték meg 2011. szeptember 2-án. Folytatván a fiatalok aktív társadalmi részvételének elősegítését, ebből az alkalomból a rendezvény programja elméleti és gyakorlati úton mutatta be a az önkéntes munka fontosságát és a fogyatékkal élők társadalmi helyzetét.
Az előadás hatásosabbá tételének érdekében Böszörményi Annamária egy fogyatékkal élő biológia szakos egyetemista tartott prezentációt a környezettudatos magatartásról és a hatékony gazdálkodásról, olyan témákat is felölelve, mint a globális felmelegedés problémája, vagy a Föld tengerszintjének növekedésével járó következmények. Annamária az előadása végén az Öko-lábnyom kiszámításának képletét is megosztotta a hallgatósággal. Az elméleti előadásokat Kovácsi Péter folytatta, földünk vízkészletének, és az alternatív energiaforrások hiányának problémájáról.
A továbbiakban a program átlépett egy interaktív formába, Kozma Edit és Barát László a Közösségi Tér vezetői egy közös beszélgetés során mutatták be az önkéntes munka ismereteit.
Egymás megismerésének elősegítése, és a fogyatékkal élők helyzetének bemutatása érdekében, csoportokat alakítva a fiatalok ügyességi vetélkedőkön vehettek részt. Az intézmény egyik szobájának teljes lesötítésével a vakok és gyengénlátók helyzetébe csöppenhettek bele az önkéntesek és a nap végi záróösszegzésen sokan említették (köztük én is), hogy ez a feladat volt számukra a legnehezebb. A mozgáskorlátozottak életét bemutató „játékok” is megrendezésre kerültek, kerekesszékkel való akadályverseny, és a siketek és nagyothallók helyzetét prezentáló feladatban is részt vehettek a fiatalok.
A nap végi összegzésen az elhangzott tapasztalatokból megállapítható, hogy a társadalmunkban élő fogyatékos emberek elfogadása és segítése nagyon fontos feladat.
A sorozat következő állomása a szentesi sportcsarnokban, a Szeretet mindent elfogad napon szeptember 9.-én kerül megrendezésre, ahol a pályázat résztvevői eddig megszerzett tapasztalataikat egy kiállítás keretében mutatják be a körül-belül 300 fős fogyatékkal élő közönségnek.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.